JPK a składanie deklaracji w formie elektronicznej
| Deklaracje VAT nie są przesyłane w formie JPK. Ponadto wprowadzenie JPK nie ma żadnego wpływu na składanie deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej. |
(odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów na interpelację poselską nr 8526; pismo z 4 stycznia 2017 r., nr PT1.054.45.2016.ALX.777)
W postaci JPK przekazywane są księgi podatkowe i dowody księgowe (na żądanie organu podatkowego) oraz informacje o ewidencji VAT (bez wezwania organu). Natomiast deklaracje podatkowe nie są przesyłane w postaci JPK. W odpowiedzi na przytoczoną interpelację poselską przypomniano, że przesyłanie deklaracji drogą elektroniczną odbywa się na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 29 grudnia 2015 r. w sprawie sposobu przesyłania deklaracji i podań oraz rodzajów podpisu elektronicznego, którymi powinny być opatrzone (Dz. U. poz. 2362 ze zm.). Wprowadzenie JPK nie ma więc żadnego wpływu na składanie deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
| Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukasz, wejdź do serwisu | ||
| www.PoradyPodatkowe.pl » |
Serwis Głównego Księgowego
Gazeta Podatkowa
Terminarz
WSKAŹNIKI
Bieżące wskaźniki wraz z archiwum
KALKULATORY
Narzędzia księgowego i kadrowego
PRZEPISY PRAWNE
Ustawy, rozporządzenia - teksty ujednolicone
FORUM
Forum aktywnych księgowych
|
||||||||||||






